Drukuj  

Otwarte Seminarium Naukowe Centrum: Michał Kowalski, Gettoizacja, akcje likwidacyjne i „polowanie na Żydów” w powiecie sokołowsko – węgrowskim. Źródła i wnioski


Otwarte Seminarium Naukowe Centrum: Michał Kowalski, Gettoizacja, akcje likwidacyjne i „polowanie na Żydów” w powiecie sokołowsko – węgrowskim. Źródła i wnioski

08.01.2025 13:33:25



Zapraszamy do udziału w Otwartym Seminarium Naukowym Centrum Badań nad Zagładą Żydów IFiS PAN, podczas którego Michał Kowalski wygłosi referat "Gettoizacja, akcje likwidacyjne i „polowanie na Żydów” w powiecie sokołowsko – węgrowskim. Źródła i wnioski"



Otwarte Seminarium Naukowe
 


Michał Kowalski
Gettoizacja, akcje likwidacyjne i „polowanie na Żydów” w powiecie sokołowsko – węgrowskim. Źródła i wnioski 

Fot. Getto w Kosowie Lackim, prawdopodobnie rok 1941 (archiwum rodziny Zręcznych, w zbiorach autora).

 Fot. Getto w Kosowie Lackim, prawdopodobnie rok 1941
(archiwum rodziny Zręcznych, w zbiorach autora).

Spotkanie odbędzie się w
środę 22 stycznia br. w sali 161 w Pałacu Staszica (ul. Nowy Świat 72) o godz. 11.00

Możliwy udział online na platformie Zoom - konieczna rejestracja:
🔹https://us06web.zoom.us/meeting/register/aSKgeEYPSTyQErmx8nEDnQ

 

W ramach prac prowadzonych nad doktoratem „Zatruta ziemia. Życie lokalnych społeczności polskich i żydowskich w cieniu obozów Treblinka I i Treblinka II”  Michał Kowalski przedstawi źródła do procesu eksterminacji ludności żydowskiej w powiecie sokołowsko – węgrowskim, zebrane podczas kilkuletniej kwerendy związanej z powyższym doktoratem, dzięki którym można przybliżyć losy ludności żydowskiej na tym terenie.  

Michał Kowalski, doktorant Szkoły Doktorskiej Instytutu Historii Uniwersytetu Wrocławskiego. Dwukrotny stypendysta The Claims Conference Saul Kagan Fellowship in Advanced Shoah Studies Global Education, Global Education Outreach Program, oraz EHRI Conny Kristel Fellowship. Autor artykułów w monografiach i pismach naukowych. Pisał m.in. o przedwojennym polskim antysemityzmie, masowym bezczeszczeniu terenów po obozie zagłady, żydowskiej historii obozu pracy Treblinka I, losach aktywistek żydowskich na prowincji II RP.

 


Copyright © tekst i zdjęcia  Centrum Badań nad Zagładą Żydów IFiS PAN [jeżeli nie zaznaczono inaczej]
www.holocaustresearch.pl